Godziny otwarcia
od poniedziałku do piątku:
6.00 do 23.00
ostatnie wejście 22.15

w soboty, niedziele:
9.00 do 21.00
ostatnie wejście 20.15

Godziny otwarcia sauny:
poniedziałek- piątek
7.00 - 22.30
sobota, niedziela
9.00 - 20.30

Kontakt

 
ul. Mariana Langiewicza 26
43-300 Bielsko-Biała
tel. 33 829 00 20
 
Bezpłatny parking dla samochodów
Stojaki dla rowerów

Pompy ciepła

Pływalnia AQUA jest „prekursorem” rzadko stosowanego na tego typu obiektach ekologicznego  systemu ogrzewania, opartego na pompach ciepła. Za jego wdrożenie Spółka została wyróżniona w konkursie "Ekolaury 2006" w kategorii oszczędność energii, niekonwencjonalne źródła energii za "Praktyczne zastosowanie pomp ciepła w gospodarce komunalnej na przykładzie AQUA S.A."
Pompa ciepła wykorzystuje ogromne ilości energii cieplnej które utrzymują się w naturalnych pokładach. Pompy ciepła umożliwiają  pozyskanie energii cieplnej z różnych źródeł, np. ziemi, powietrza, wody. W tym przypadku tzw. „dolnym źródłem” ciepła,  jest woda transportowana magistralą wodociągową o średnicy 1200 mm zlokalizowana w pobliżu basenu. Źródła te z racji niskiej temperatury nie nadają się do bezpośredniego wykorzystania i właśnie pompa ciepła umożliwia czerpanie energii  z tych nieograniczonych zasobów. Pompa ciepła jest urządzeniem , do którego dostarczamy ciepło (energię) o niskiej temperaturze następnie w wyniku procesów termodynamicznych zachodzących w pompie, ciepło o niskim parametrze zostaje podniesione do wyższej temperatury i wykorzystane w naszym systemie grzewczym zwanym „górnym źródłem”.
Zastosowane pompy ciepła o łącznej  mocy 316 kW w pełni pokrywają zapotrzebowanie pływalni oraz budynku fitness. Latem dodatkowo układ pomp ciepła pełni funkcję systemu klimatyzacyjnego opartego na „wodzie lodowej” będącej  darmowym odpadem procesów zachodzących w pompie ciepła.
Wykorzystane pompy ciepła są niezwykle przyjazne dla środowiska naturalnego, zwłaszcza ochrony powietrza atmosferycznego, a przy tym pozwalają znacząco obniżyć koszty ogrzewania obiektu.

 

  Benefit systems  Fir Profit                Deklaracja dostępności